Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
2013 Yılı Bayilik Veren Firmalar

Türkiye de franchise zinciri oluşturarak bayilik sistemi veren iş yeri sayısı yaklaşık 2 bini bulmuş durumda.Son zamanlarda en fazla bayilik ve franchising talebi toplayan cazip ve bu halkaya yeni eklenen iş modellerini araştırarak bir liste oluşturduk.Kâr potansiyeli yüksek ve kazançlı yatırım fırsatı sunan markaların yatırım şartlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tab Gıda


İlk olarak 1994 yılında gıda alanında faaliyete başlayan Tab Gıda bünyesinde dünyaca ünlü markalar bulunuyor.

Burger King, Sbarro, Popeyes gibi ünlü markalarla franchise ve bayilik veren firma fast food sektörünün öncü ve lider firmalarından.Tab Gıda hem kendisi yeni şubeler açarak büyürken diğer yandan fast food alanında franchise veriyor.Burger King Türkiye de 450 nin üzerinde şube sayısına ulaşmış durumda.Firma gelişmiş şehir ve bölgelerden gelecek franchise taleplerini değerlendirmeye devam ediyor.Grup bünyesinde bulunan diğer firmalardan Sbarro için 400 bin dolar, Popeyes bayiliği için ise 500 bin dolar yatırım gerekiyor.

McDonald'sToplamda 195 şubesi bulunan McDonald's bu sene 15 yeni franchise daha açmayı planlıyor.Ülke çapında her yerde yeni noktalar için araştırmalar yapan firma potansiyel olarak tespit ettiği bölgelerde yatırımcılarını arıyor.McDonald's franchise restourant açmak için giriş bedeli 30 bin dolar talep edilirken yatırımcının harcayacağı toplam maliyet ortalama 400-500 dolar civarında.

Bursa Kebap EviBursa Kebap Evi'nin 2013 yılı franchise hedefi 50 sayısına ulaşmak.İstanbul, Adapazarı, Gaziantep, Bursa, Keyseri, Edirne, Osmaniye, Ankara, Edirne, Adana, Kırıkkale ve Diyarbakır da mevcut 25 şubesi bulanan firma yeni yatırımcılarını arıyor.Franchise giriş bedeli olarak 20 bin dolar talep eden firmanın franchise modeli için yatırım maliyeti ortalama 200-250 bin lira civarında.

Gönül Kahvesi

Gönül Kahvesi

Gönül Kahvesi konsept olarak butik olarak faaliyet gösteriyor.Mevut şube sayısı 45.Firma 1993 tarihinde faaliyetlerine başlamış olup 2002 yılından itibaren markalaşarak şubeler açmaya başladı.Gönül kahvesi 2013 yılıda yeni yatırımcılarla büyümeyi hedefliyor.Gönül Kahvesi bayiliği almak isteyen yatırımcılara hazır konsept sunuyor.

Döner-ChiDöner-Chi İstanbul ve Samsun'da toplam 4 şube ile faaliyet gösteriyor.Yeni şubesini bolu'da açmak üzere girişimlerde bulunan firmanın 2013 hedefi 15 yeni şube açmak. Şube sayısını 20 sayısına ulaştırmayı hedefleyen Döner-Chi'nin franchise bodeli giriş bedeli 10 bin dolar.Yatırımcının yapacağı yatırım harcaması yaklaşık 80 ila 200 bin lira civarında.

Burger HouseFirma ilk şubesini 2009 yılında İstanbul anadolu yakasında Bağdat Caddesi'nde açtı.Daha sonra hızla büyüyen firma şube ağını genişleterek Ankara ve Bursa'yı da zincire dahil etti.Burger House mevcut şube sayısı 12 ye ulaşan firma, geçtiğimiz yıl mayıs ayı içersinde İngiltere'de de bir şube açarak yurt dışına açıldı.Önümüzdeki yıllarda yurt dışında farklı ülkelerde 10 firma daha açmayı hedefleyen Burger House cazip yatırım modeli sunuyor.

LavazzaLavazza İtalyan kahve zinciri Türkiye de ilk noktasını 2007 yılında açtı.Mevcut franchise sayısı 24.Lavazza Türkiye'de yeni öncelikle büyük şehirler olmak üzere bir çok yerde yeni şubeler açmayı hedefliyor.İtalyan Kahve zinciri Lavazza franchise yatırımı anahtar teslim 137 bin euro ya mâl oluyor.Firma eğitim desteği de sunuyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Coffe Homes Bayilik Veriyor Popin Farklı Lezzetler Franchise Veriyor Vanilly Waffle Bayilik Veriyor Cuzine Mutfak Bayilik
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim