Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
Çeviri işi yaparak internetten para kazanmak

Çevirmenlik yaparak internetten Para Kazanmak

En az bir yabancı diliniz var ise internet üzerinden çeviri işleri yaparak para kazanabilirsiniz.Çevirmen ihtiyacının yoğun olduğu dillerden birine hakimseniz çevirmenlik yaparak internetten para kazanmak sizin için daha kolay olabilir.Çevirmenlik yaparak internetten para kazanmak için neler yapılmalı;

1- Freelance, işveren ve iş arayanları buluşturan siteleri inceleyerek oradan freelance işler alabilirsiniz.

2- Yalnızca bu alanda, yani çevirmenlik alanında aracılık yapan web siteleri var, onları araştırarak freelance çevirmen işleri veren firmalarla tanışabilirsiniz.

3- Dilerseniz alanınızda kendi şahsi sitenizi kurarak ufak meblalara google, facebook gibi sitelere tanıtıcı reklamlar vererek kendinizi duyarabilir ve işler alabilirsiniz.

4- Bir facebook sayfası oluşturup sadece buna yoğunlaşarak beğeni sayısını arttırıp çeviri işleri veren firmalar ve şahısların dikkatini çekebilirsiniz.

5-) Bunların yanı sıra kişisel bir video çekip youtube gibi video paylaşım sitelerinde paylaşarak yayılmasını sağlayabilirsiniz.Buna örnek verecek olursak aşağıdaki videoda Safiye Tıngır'ın yaptığı gibi güzel tanıtıcı bir video olabilir.Mesela şuan Safiye hanımın bu videosu bizimde bu konumuza bir ek olarak yayılmış olacak ve daha fazla kişinin görmesine ve o firmadan haberdar olmasına sebep olacak.

Çevirmenlik yaparak internetten ne kadar para kazanılır ?

Normal bir dilde çeviri ihtiyacına göre kelimeye göre 0,01 $ gibi rakamlarla başlayan fiyatlar olabilir.Kelime başına 2-10 $ arasında değişebilir.Bu tamamen çevirelecek metnin seviyesine göre değişebilmektedir.

Özellikle çeviri yapılması istenen dilde çeviri yapanların sayısı az ise çok daha iyi fiyatlara bu işi yapabilirsiniz.

Kaynak : www.xfikir.com

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Çiçekçi Dükkanı Açmak Düğün Organizasyon Üzerine İş Kurmak WaterBlock İle Telefonunuz Su Geçirmez Masaj Robotu WheeMe İş Fikri
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim