Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçek alıp satmak için öncelikle bu işten anlamanız gerekir. Bu alana yatırım yapmadan önce eğer dükkanda bu işten anlayan güvendiğiniz biri bulunmayacaksa, oturup bu sektör hakkında araştırma yapmalısınız. 

Çok sayıda çiçek çeşidi mevcuttur. Bir müşteri ürün almadan önce bir çok soru sorabileceği işlerden biridir. Siz müşterilerinizden gelecek her soruya kendinizden emin bir şekilde cevap verebilmelisiniz.

Çiçek Firmaları İş Fikirleri

Hangi çiçek hangi mevsimde yetişir, hangi çiçek ne anlam içerir, hangi çiçeğin ömrü ne kadardır. Bu ve benzeri onlarca çok detay incelikler vardır. Hatta çiçeklerle ilgili kurslar varsa araştırın önce bunlara katılın. Kesinlikle öneririz. Bu işe girmeyi düşünürseniz sıfır bilgiyle veya yüzeysel bilgiyle girmeyin.

Çiçekler hakkında tatmin edici bilgiye eriştikten sonra tasarım becerileri hakkında bilgi edinin. Bir çiçeğin süslenmesi, düzenlenmesi, ne için alındığı ve ona göre sunuma hazırlanması çok önemlidir. Yatırımınız el veriyorsa, bu alanda tecrübeli bir tasarımcı çalıştırarak hızlı yol katedebilirsiniz.

Kuracağınız işin türünü seçin. Tam olarak hedef satış noktanız neresi olacak ? Yani bir dükkan açarak dükkana gelen müşterilere mi satış yapacaksınız ? Yoksa evinizden internet odaklı satışmı hedefliyorsunuz ? Veya hem dükkana gelen müşterilere, hem internet üzerinden sipariş toplayan bir işletmemi amaçlıyorsunuz ? 

Gerekli resmi prosedürleri tamamladıktan sonra işin tanıtım kısmına gelelim. Bizim önerimiz işlek bir caddede olsanız bile, dükkana gelecek müşterilerle yetinmeyin. Günümüz internet çağı. Ve hemen herşey artık internet üzerinden peynir ekmek gibi gidiyor.

Güzel bir reklam tanıtım çalışması yapmak için, hiti yüksek internet sitelerini araştırın, güzel bulduğunuz internet sitelerinin listesini çıkarın, ve reklam ücretlerini sürelerini konuşun.

Fotokopi ile çoğaltılmış el ilanlarından kaçının !

Çiçek Firmaları İş Kurmak

Güzel kataloglar ve kaliteli kartvizitler bastırın. Bu konu hassastır. Dükkandan geçen bir müşteri o an alışveriş yapmasa bile, ona vereceğiniz bir kartvizit onun aklında yer edebilir ve çiçek ihtiyacı olduğunda aklına direk sizin kartvizitiniz gelebilir. Kartvizitiniz öyle etki bırakır ki, dükkanı hiç hatırlamasa bile, kartviziti aldığı mühiti, caddeyi hatırlar, oradan yola çıkarak saniyeler içerisinde bilinç altında sizin dükkanınızı hatırlar.

Görsel, tasarımsal işlerde kartvizit, katolog, broşür, şık bir web sitesi bunlar tanıtımda en öncelikli konulardır.

Az sermayeli kazançlı iş fikirleri paylaşımlarımız sürecek, sizde konu altına yorum yazarak bu işi yapan ve yapmak isteyenlerle fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Düğün Organizasyon Üzerine İş Kurmak WaterBlock İle Telefonunuz Su Geçirmez Masaj Robotu WheeMe İş Fikri Restaurant Nasıl Açılır ? Restoran Açmak Restoran İşletmeciliği
2 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
ibrahim 2013-2014 de para kazanmak isteyenler…. Öncelikle merhaba arkadaşlar eğer bu yazıyı sonuna kadar dikkatlice okursanız size nasıl bir iş fırsatı sunduğumu anlayacaksınız. Bir çevrenize dönüp bakın çevrenizde kaç kişi sigara içiyor. Sigaranın sağlığa zararlarını ve çevreye zararlarını bilmeyen yok bu meretten herkes kurtulmak ister ama kimse bir adım atmıyor gelin o adımı siz attırın çevrenizdekilere ve diğer insanlara… devlettin desteklediği sigaranın zamlandığı ve ateş pahası olduğu zamanlarda sağlık bakanlığının çalışmalar yapıp bangır bangır reklam yaptığı sıralarda sizde bizimle hem çevreye hem insanlığa faydalı bir iş yapıp bunun yadında hayal edemeyecek kadar para kazanmak istemez misiniz? Yılbaşıyla birlikte sigaraya zam geldi sigarayla birlikte gelen hastalıklar ve fiyatları uçuk sigaralar insanları sigara bırakmaya yönlendiriyor. TV de çıkan reklamlarla birlikte büyük bir kitle hızla sigara bırakıyor gelin sizde hem sigarayı bıraktırın hem para kazanın dermojin sigaraya hayır ürünü ile sigaraya 7 günde son toptan olarak gönderdiğimiz paketlerimizde bütçenize göre kar marjı olmaktadır. Paranız karşılığında aldığınız pakette kişilere satabileceğiniz ürün çıkmaktadır ürün eczanelerde 30 TL den başlayıp aktarlarda 70 TL ye kadar çıkmaktadır biz bunu size toptan fiyatına verelim ve siz kendi portföyünüzü oluşturun ve 20 TL den veya 30 TL den satabilirsiniz. İnternetten ilacı araştırdığınızda ne kadara satıldığını göreceksiniz ve birazcık araştırmayla ne kadar karlı bir işe girdiginizide göreceksiniz. %300 kar marjı olan bu iş fırsatını denemek istermisiniz. İlaç %100 bitkisel olup tarım bakanlığından onaylıdır. Satış izni kullanım izni ve patentini kutu ile birlikte gönderilecektir . biz bu işi aydın merkezde yapmaktayız eğer bu işe inancınız yoksa gelin ofisimize çalışma sistemimizi ve kazancımızı kendi gözlerinizle görün ek gelirse iste size ekgelir fırsatı biz 200 adet ürün için gözümüze biçtiğimiz zaman 1 hafta… haftada 4000tl kazanılırımı demeyin biz kazanıyoruz , örgenciler , emekliler , ev hanımları , çalışıpta ek işe ihtiyacı olan arkadaşlar size sesleniyorum. ayrıntılı bilgi için 05340880576 arayın görüşelim … Not : saat 5den sonra ararsanız daha fayladı bi konuşma yapabiliriz saat 5den sonra aramanız önemle rica olur… D paket = 100 TL kar marjı - min. 400 TL max. 600 TL 1.paket = 200 TL kar marjı - min. 800 TL max. 1200 TL 2. paket = 250 TL kar marjı –min.1000 TL max. 1500 TL 3.paket= 300 TL kar marjı – min. 1200 TL max. 1800 TL 4.paket = 500 tl kar marjı – min. 2000 TL max. 3000 TL Mega paket = 1000 TL kar marjı min. 4000 TL max 8000 TL
18.08.2013
aslı ankarada kurulu iş imkanı 9 yıllık kuaför salonumu sağlık sebebiyle devrediyorum.6 ila 10.000 arası aylık gelir getirmekte.ilgilenenler için tel 0506 623 63 26
26.09.2013
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim