Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
E-eğitim ile Online Para Kazanabilirsiniz

Eğitim konusunun hiç bir zaman yok olmayacak hatta ilerleyen yıllarda artarak daha büyük ihtiyaç olmaya devam edeceği bir alan olduğu konusunda hepimiz hemfikirizdir.

Özellikle internet alanında teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte e-eğitim dönemi başladı.Her geçen gün büyük bir hızla ilerlemeye devam ediyor.Bu ilerleyiş beraberinde eğitimciler ve yatırımcılar için yeni bir koridor yarattı.Bir çok sitenin en büyük ihtiyaçlarından birisi e-eğitmen.İnternet üzerinden eğitim veren kurum ve kuruluşları biliyoruz.Eğer bir konuda eğitim verme seviyesinde iseniz bu tip firmalara başvurabilir, günlük işinizin dışında akşamları veya gün içersinde belirli saatlerde ek gelir olarak bu işi yapabilir ve iyi miktarda kazançlar elde edebilirsiniz.

Bunun yanı kendi sitenizi kurarak bu alanda bireysel eğitim verebilirsiniz.Gerçek şu ki internet ortamında hemen her konuda eğitim ihtiyacı çok büyük bir açık şuan ve giderek artıyor bu ihtiyaç.

Bir internet sitesine yatırım yapmak çok büyük bir sermaye olmayacaktır.Kendi uzmanlık alanınızı, bilgilerinizi ister çekeceğiniz videolar ile, isterseniz yazacağınız makaleler ile ziyaretçilerinizi bilgilendirebilirsiniz.

Bunu ister ek gelir olarak yapabilir, isterseniz firma kurup eğitmenler istihdam ederek kurumsal anlamda yapabilirsiniz.İş fikirleri anlamında kazançlı bir girişim olacağından şüphe yoktur.

Nasıl bir yol izlenebilir ?

Bu işi kendi uzmanlık alanınıza göre ek gelir kazanmak için yapacağınızı düşünürsek;

1- İnternet ortamında benzer eğitimi veren siteleri inceleyin, nasıl bir yol izlediklerini, ne tür bir web sitesine sahip oldukları gibi noktaları not alın.

2- Web sitesini ilk açtığınızda boş görünmemesi için siteyi açmadan önce en az 20 başlık ve içerik hazırlayın, onlar kenarda dursun.

3- Nerelerden ziyaretçi toplayacağınızı kurgulayın ( bağlı olduğunuz bir dernekde duyuyarak olabilir, katıldığınız bir gruptaki arkadaşlarınıza duyurarak olabilir, internette reklam vererek olabilir vs. )

4- Web sitesini yaptırmak için iyi bir firma ile anlaşın, 

5- Videolu eğitim içeriklerinin nasıl hazırlanacağı ile ilgili internette araştırmalar yapın, sadece makale ile bilgi vermektense videolu ve resimli anlatımlar her zaman için daha ilgi çekicidir.Bir uzmanlık alanınız yok ise ve iş fikirleri kapsamında kurumsal olarak yapmayı planladığınızı ele alırsak;

1- İnternet üzerinde en online olarak en çok ihtiyaç duyulan eğitim konularını araştırın, (ilkokul, ortaokul dersleri olabilir , web alanında grafikerlik, yazılım vs. gibi konularda eğitim olabilir.Şimdilik akla gelenler bunlar, geniş bir araştırma ile en çok ilgi gören eğitim alanlarını listeleyin.)

2- Hangi alanlarda e-eğitim hizmeti vereceğinizi belirledikten sonra bu alanda işinde uzman e-eğitimcilerle irtibata geçin, onlarla freelance olarak veya göndereceği içerik başına ücretlendirme şeklinde anlaşabilirsiniz.Ya da tam gün personeli olarak şirket bünyesinde bulunsun diye maaşlı personel şeklinde çalışabilirsiniz, bu sizin planlamanıza kalmış.

3- Web sitesi için iyi bir firma ile anlaşın ve sitenizi yaptırırken, siz sitenizi duyurma konusunda yapacağınız reklam yatırımlarını planlayın.Olabildiğince kısa sürede , doğru hedef kitleye ve olabildiğince çok kişiye nasıl ulaşabilieceğiniz konusunda adımlar hazırlayın.

Paraya nasıl çevirilir ?

Site yeterli bir takipçiye ulaştığında bir çok para kazanma modeli geliştirebilirsiniz.

1- Siteye reklam alanları oluşturabilirsiniz,

2- Aylık cüzi miktarda üyelik ücreti alabilirsiniz.( Sonuçta bu site eğitim sitesi ve içeriklerden faydalanmak isteyen üyelerden bir bedel talep etmek çok normal.Böyle siteler çok sayıda mevcut. )

Bu konu hakkında öneri ve görüşlerinizi alttaki yorum alanında paylaşarak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

İş fikirleri kategorisinde kendi becerisiyle para kazanmayı anlatan çevirmenlik yaparak online para kazanmak başlıklı konuyu incelediniz mi ?

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Çiçekçi Dükkanı Açmak Düğün Organizasyon Üzerine İş Kurmak WaterBlock İle Telefonunuz Su Geçirmez Masaj Robotu WheeMe İş Fikri
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim