Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
Girişimciler Neden Kendi İşini Kurmak İster

Girişimcilerin çoğunun kendi işlerini kurmayı seçmelerinin en temel sebebinin kurumlarda bağlı oldukları yöneticilerinden memnuniyetsizlikleri olduğunu biliyor musunuz? Daha az diplomatik bir söylemle “kötü yöneticiler”.

Amerika’da girişimciliği körükleyen faktör bu olmuş.

Liderliğin olmadığı, yönetim anlayışının verimsiz olduğu ortamları sevmemiz için bana gayet iyi bir neden gibi geldi bu.

Liderliğin olmadığı, yönetim anlayışının verimsiz olduğu ortamları sevmemiz için bana gayet iyi bir neden gibi geldi bu.

//

Reasons Not to be an EntrepreneurPhil Libin (Evernote)

around 3 min

 

Harvard Business Review haberine göre Tomas Chamorro-Premuzic araştırmalarında şunları görmüş:

1- Kurumsal bir şirkette yükselmek için birilerinin sizi onaylaması, önermesi ve sizinle yarış eden bir dolu çalışan arasından sıyrılmanız gerekiyor. Oysa girişimci olmayı seçtiğinizde, lider olmak için birilerinin sizi onaylamasını ve liderlik konumuna oturtmasını beklemek zorunda değilsiniz.

Amerika’da iş yerinden ayrılıp şirket kuran kadınların kurdukları şirketlerin ekonomideki yeri GDP’nin $3 trilyonunu oluştuyor. Yani Çin’in toplam GDP’sinin %40’ı. Konunuza hakimseniz, iş yönetme becerilerinize ve kendinize güveniyorsanız, liderlik koltuğuna oturabilirsiniz.

2- Eğer sosyal liderliğiniz ön plandaysa, yani temel çalışma sebebiniz çok para kazanmak ya da büyük ünvanlar almak değilse, kuracağınız şirket ile yeni istihdam yaratmak, daha yaratıcı ve topluma fayda sağlayacak alanlarda iş yapmak tatmin edicidir.

3- Dünyanın yetenekli göçmenlerinin yarısı son iki yüzyıldır Amerika’ya gidiyor. Fransızlar, San Francisco’da 500 adet start-up kurdular. Silicon Valley’de 500 bin Alman bulunuyor ve burada elde ettikleri gelir Almanya’da kazanabilecekleri ücretlerden çok daha yüksek.

Yaratıcı ve girişimci bireyler, özgür hareket edebildikleri ortamları ararlar. Girişimciler para kazanmak için girişimciliğe heveslenmezler. Genellikle çok daha yüksek bir değer ve tutku ile hareket ederler. Girişimciler, yapmak istediklerini istedikleri şekilde yapabilmeyi tercih ederler.

Girişimci bir hayat, zamanınızı kendinizin yönetmesine, kendi düşüncelerinizi ifade edebilmenize imkan verir. Kötü yönetimlerin olduğu ortamlarda çalışmak, yeteneklerinizi tam olarak kullanmanıza imkan vermeyen anlayışların olduğu ortamlarda bulunmak sağlığınızın da bozulmasına neden olur.

Fatmanur Erdogan / kariyeryolculuğu

Son Aramalar:girişimci olmakiş girişim fikirlerikendi isini kurmak istekendi işini kurmak neden önemlikişiler neden işletme kurmak isterler

> Merkez Bankası TL Simge Yarışması

İnek Yetiştiriciliğine Yatırım

KOBİ’ler Krizdeki Ülkelerde Satışa Çıkan Patentlerin Peşine Düştü

Pool-mate saat üzerine iş fikirleri

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Çiçekçi Dükkanı Açmak Düğün Organizasyon Üzerine İş Kurmak WaterBlock İle Telefonunuz Su Geçirmez Masaj Robotu WheeMe İş Fikri
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim