Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
Giyim Moda Üzerine İş Kurmak

Yatırım yapmak, iş kurmak isteyen girişimciler için ilk akla gelen sektörlerden biride giyim ve moda pazarıdır.Giyim elbette çok geniş bir kavramdır.7 den 70 e her bireyin hemen hemen her dönem ihtiyacı olan, doğru yatırım yapıldığında her an satış yapılabilecek ve para kazandırabilecek joker alanlardan biridir.

Çocuk giyim, bebek giyim, erkek giyim, kadın giyim başlıca dallarıdır.Bu alanlar giyim sektörünün geçmişten bu yana lokomotifi konumundadır.

Giyim sektörüne yatırım yapmak isteyen girişimciler daha inovatif fikirler geliştirmek istediklerinde de bu sektör onlara her zaman yeni iş fikirleri doğurabilecek yüksek potansiyele sahiptir.Son dönemlerde tesettür giyim, hamile giyim gibi dallarda ortaya atılan yenilikler göze çarpsada, bu dallar diğerleri kadar hızlı büyümediği gözlemlenmektedir.

İnternetten online satış sistemlerinin gelişmesi ile birlikte, son süreçte giyim sektörüde yatırımcısana kazandırma konusunda olabildiğince karlı olduğunu ispatlamıştır.

Bunlara örnek vermek istediğimizde ilk akla bilinen kampanya siteleri gelir.Markofoni, Trendyol, Limango gibi siteler doğru adımlar atıldığında giyim üzerinden ne kadar büyük cirolar yapılabileceğini medyada çıkan haberleri ile ispatlamıştır.

Giyim üzerine yapılacak yatırımın gerek reel mağazıcılık olsun gerekse internet üzerinden online satış olsun, her zaman kazançlı bir iş modeli olduğu aşikar.

Giyim ve moda üzerine iş kurma fikrini düşünüyorsanız, işe güzel bir planlama yaparak başlamanızı öneririz.

Örneğin dönemsel düşünebilirsiniz.Haziranla beraber deniz sezonuna girmiş bulunuyoruz.Mayo, şort, hafif spor ayakkabı, yazlık terlikler gibi ürünler üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Abiye ürünler, gelinlik kiralama işlemleri bir diğer kategori olabilir.

Yazla birlikte artış gösterecek organizasyonlardan diğerleride doğum günü kutlamaları ve düğünler olacak.Doğum günü için yazlık hediyelik giyim aksesuarları üzerine fikir geliştirilebilir.

Düğünler için gelinlik kiralama ve abiye ürünler demiştik, damatlık olabilir veya diğer düğün aparatları olabilir.Mesela şuan bu yazıyı yazarken aklıma geldi online aksesuar türü giyim ürünleri kiralama hizmeti üzerine de iyi bir fikir çıkartılabilir. 

Bunlar giyim üzerine biraz düşünerek yapılabilecek çeşitli iş türleri diyebiliriz.

Peki yeni iş fikri olarak neler geliştirilebilir ?

Herkesin kullandığı giysiler üzerine farklı inovasyonlar geliştirip üretimini yapabilirsiniz.Mesela cep telefonunun düşmeden asılabileceği bir ufak cebi olan t-shirt , veya pantolon düşünün.İnsanlar toplu taşıma araçlarında, veya sahilde yürürken, birini beklerken veya spor salonunda koşarken hemen hemen bulduğu her fırsatta telefonu ile müzik dinler.Ya da tabiri caizse dinlemeye çalışır.

Kulaklığı taktıktan sonra telefonla bi mücadele içersine girer desek yeridir.Halbuki pantolonda veya t-shirt de veya gömlekte hem telefona istediği anda basitçe ulaşabileceği hemde telefonun sağlam bir şekilde tutunabileceği bir tutturgaç olsa eminim çok yoğun ilgi görürdü. 

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Erkeğin Şık Giyinmesi Kadını Mutlu Eder Süvari 2013 Casual Kış Koleksiyonu Beymen 2012-2013 Sonbahar-Kış Sezonu Modelleri Pierre Cardin, yeni koleksiyonunda doğadan ilham alıyor
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim