Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
İnsanları İkna Etmenin 5 Sırrı Etkili İkna Teknikleri

1- İnsanlar güzel soru sormayı bilmez !

Birçok insanın nasıl soru sorması gerektiğini bilmediğinin farkındasınızdır.Bu yüzden genellikle biliyormuş gibi davranırlar.Nasıl ikna etmeli ? 

İnsanlar, cevapları biliyormuş gibi görünmek istediğine göre; yapmanız gereken, önceden planladığınız, düşüncelerinizi sizin bakış açınıza yaklaştıracak soruları sorarak, uzmanlık alanlarını sizinle paylaşmalarını sağlamaktır.Güzel soru sorma becerinizi artırmanız, çevrenizdeki insanların da güzel, sizin işinize gelecek kararlar alabilmesini sağlayacaktır.

2- Deneyimleri Tutumlar Yönlendirir

Hayattaki olaylar karşısındaki tutumunuzun yarattığı etkilerin bilincinde olmalısınız. Bu, çok büyük önem taşımaktadır.Aynı şey hedefiniz için de geçerlidir.Hedefinizin olumsuz tutumu, yaşadığı deneyimi gölgeleyecektir.

Nasıl ikna etmeli ? 

Sohbete, havayı değiştirecek etkili bir soru katmak, karşınızdaki insanın durum hakkındaki değerlendirmelerini ve tutumunu değiştirecektir.Hayattaki amacınız; kendi tutumunuzu seçmek ve sorumluluklarını kabullenmek, bunu yaparken de çevrenizdeki insanların tutumlarını ve ruh hallerini düzeltmek amacıyla elinizden geleni yapmaktır.

3- İnsanlar Hayal Etme Konusunda Yardıma İhtiyaç Duyar

İnsanların hayal etme konusunda aslında çok aşarılı olduğunu biliyoruz. Bunları ortaya çıkaran şey, sözlerdir.Soracağınız sorular, hedeflediğiniz kişinin ortaya çıkacak sonuçları gözünde canlandırmasına yardımcı olacaktır.Nasıl ikna etmeli ?

İnsanlara, yeni bakış açıları kazanmalarını sağlayacak sorular sorun, anlamlı resimler kullanın.Müşterinin, yeni ürün, durum ya da olayla bildiği kavramlar arasında bağ kurabileceği benzetmeler yapın.Bu çabalar, tablonun netleşmesini sağlayacaktır.

4- İnsanlar ne istemediğini bilir !

Birçok insanın, ne istemediğini söylemekte tereddüt etmeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.Aslında ne istediklerini de bilirler.Sadece, bunu nasıl ifade edeceklerini bilemezler.Bu konuda onlara yardımcı olabilirsiniz.Nasıl İkna Etmeli ?

"Bilmediğini biliyorum.Peki, bilseydin neye benzetirdin ?" sözünü aklınızdan çıkarmayın.Bu soruyu, şaşırtıcı derecede fazla insan büyük bir nitelikle yanıtlayacaktır.Hedefinize açık, iyi planlanmış sorular sorma becerinizin, hem sizin hem de hedefinizin ne istediğini ortaya çıkaracağını unutmayın.Bu yöntemi ustalıkla uyguladığınızda, yapmak isteyecekleri şeyler, sizin yapmalarını isteyeceğiniz şeyler olacaktır.

5- İşi Kapmanın Sırrı Hızdır !

Kimi zaman "Ne kadar çabuk ulaşabilirim?" sorusu büyük önem kazanır. Hız, kilit kavram halini alır.

Nasıl ikna etmeli ?

İşleri şu an nasıl yaptığınızı inceleyin.Kendinize, "İşleri hızlandırmanın yedi yöntemi nedir?" gibi etkili sorular sorun.Bu yedi yöntemi bulmaya çabalayın.İşleri ne kadar hızlı hallederseniz, o kadar büyük güven ve saygı kazanır, sizinle işbirliği ve iş yapanların sayısını artırırsınız.

Bir sonraki kritik aşama ise bu avantajı müşteriye anlatmaktır.Bunu yapmanın en kolay yollarından biri alternatif seçenekli sorular kullanmattır.Gerçekten hızlı bir hizmet sunabilmeniz durumunda, müşteriye, her ikisi de tahmininden daha kısa süreli, birbirine yakın iki alternatif sunabilirsiniz.Bu sayede inanılmaz iddialar ortaya atmanıza gerek kalmadan da işi alabilirsiniz.

www.xfikir.com

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Cup To Go Stand Bayiliği Magichook Sihirli Askılar İle İş Fikirleri İnsanları İkna Etmenin 5 Sırrı 2 Melek Yatırımcıları İkna Etmek
4 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
Merve Çok güzel paylaşım teşekkürler
16.06.2013
Ali Ceylan Güzel noktalara değinilmiş
16.06.2013
faruk teşekkürler devamı gelir mi bunun ?
16.06.2013
Gülseren 5. madde işi kapmanın sırrı hızdır, kesinlikle katılıyorum.Bir işi ne kadar sürede bitireceğiniz ve verdiğiniz zamanda bitirebileceğinize dair güvenilirliliğiniz işi almanız veya alamamanıza kesin etkidir.
11.07.2013
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim