Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

, İş Hayatında Başarı, İş Yaşamında Başarı, İş ve Kariyer, Çalışma Hayatında Başarı, İş Hayatında Nasıl Başarılı Olurum

Öğrencilerini iş hayatına hazırlayan Fatih Üniversitesi, Boydak Holding Üst Yöneticisi (CEO) Memduh Boydak‘ı ağırladı.Öğrencilere ‘Girişimcilik ve Liderlik‘ konulu bir seminer veren Boydak, kurum olarak önemli gördükleri değerleri anlattı.

Öğrencilerin girişimcilikte başarılı olabilmeleri adına aile hayatından örnekler veren Boydak, benimsedikleri ilkeleri ‘tevazu, eşler ile işlerin birbirine karıştırılmaması, hem iyi hem kötü günlerin hatırlanması ve ortakların hakları’ şeklinde sıraladı. Boydak, kurum olarak kendilerinin bu değerlere bağlı olarak, ‘biz’ bilinci ile hareket ettiklerini vurguladı.

Boydak Holding CEO’su, iş hayatında başarılı olmanın en önemli yolunun çalışma hayatını sevmeye bağlı olduğunu belirtti. Boydak, “Hayat zaman zaman insanları istemediği yerlere savurabilir. Ancak bunun bizim için iyi olup olmadığını bilemiyor, yaşadıktan sonra anlayabiliyoruz. Zaman zaman istenmeyen durumlar bizlere önemli zenginlikler katabilir. Durumumuzu ve değerleri iyi incelemeli ve bunlardan faydalı sonuçlar çıkarmalıyız. Herhangi bir başarıda ise başkalarını bu başarıya ortak etmek, onları da adres göstermek sizin büyümeniz ve kalifiye işler ortaya koyabilmeniz adına çok önemlidir.” ifadelerini kullandı.

İşinde başarılı olmak isteyenlerin kendi ilkelerini ortaya koyup ona göre davranması gerektiğini dile getiren Boydak, başarının ekip işi olduğunu, ortaya hedef koyarak elde edileceğini ifade etti. Memduh Boydak, hedefe gidebilmenin ise inanç, çalışmak ve sabretmekten geçtiğinin de altını çizdi. Toplantıda ekonomiyi de değerlendiren Boydak Holding CEO’su, Türkiye’nin bu anlamda çok iyi bir potansiyeli bulunduğundan; ancak bunun yeterli derecede kullanılamadığından söz etti. “Sorunun çözümü girişimci sayısını artırmaktan geçer.” dedi.

Son Aramalar:işinde başarılı olmanın yollarıiş yaşamında nasıl başarılıiş hayatında nasıl başarılı olurumiş hayatında nasıl başarılı olunuriş hayatında başarılı olmanın yolları 2010

> Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Yenibiris.com’dan E-Ticaret Sektörüne Özel İstihdam Projesi

Defne Yaprağı Köylünün Gelir Kaynağı

ÖSYS Sonuçları ve Meslek Seçimi

Vatan Bilgisayar 1.000 personel işe alacak, Vatan Bilgisayar iş başvurusu

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Çocuk yapma teşvikleri Çalışanlar, esnek yan hakları sevdi Pozitif ayrımcılığa evet mi, hayır mı? Çalışan işten kendi isteğiyle ayrıldıysa nankördür
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim