Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
Melek Yatırımcıları İkna Etmek

Melek yatırımcılar, ortak olacakları projenin sahibi olan girişimci ile birlikte hareket etmeyi isterler. Bu sebeple yatırımcılar, girişimci ile aralarında oluşan veya oluşabilecek uyuma önem gösterirler.

Melek Yatırımcılar

Girişimci'nin işi ne kadar sahiplendiği, yatırımı aldığında işi ne kadar hızlı ve düzenli sürükleyebileceğine dikkat ederler. Aslına bakarsanız projenin doğruluğuna baktıkları kadar girişimcinin kendisine önem gösterirler.

İyi bir girişimci , orta seviye bir proje ile yatırım alabilirken, iyi bir proje orta seviye bir girişimci ile yatırım alamadığı çok kez görülmüştür.

Girişimciler Asansör Sunum Tekniğini Öğrenmeli

Proje sahipleri sunum yaparken dikkat etmeleri gereken önemli noktalar var. 5 Dakika gibi bir süre içersinde melek yatırımcıya projesini, yatırımın geri sürecini, öngörülen zamanı ve projenin çıkış stratjisi ile birlikte tüm planı anlaşılır şekilde özet geçebilmelidirler.

Melek Yatırımcı Çıkış Stratejisini Duymak İstiyor

Yatırımcıların en çok önem verdiği konulardan biridir. Bu işe yatırım yaptıklarında nasıl çıkış yapacaklarını net bir şekilde bilmek isterler. Onlar için doğru bir çıkış stratejisi hazırlarsanız, projeniz yatırımcının gözüne girmeye başlamış demektir.

Buna örnek verecek olursak, yatırımcı yatırım yaptığı bir işten en fazla 7 sene içerisinde çıkış yapbilmesi hedeflenmelidir. Projeden çıkış nedir ? Hisselerini bir başka girişimciye satarak, hisselerini halka arz ederek, bir yatırım fonuna satarak veya farchising. Bu 4 adıma dikkat ederek yatırımcının ne kadar sürede bu işten geri çıkabileceğini net bir sunumla belirtmelisiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Cup To Go Stand Bayiliği Magichook Sihirli Askılar İle İş Fikirleri İnsanları İkna Etmenin 5 Sırrı 2 Girişimcilik Sermayesi Nasıl Bulunur ?
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim