Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
Onların fikri artık işleri

Fikrim Artık İşim’ Programı’nın ilk etabı tamamlandı. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 58 girişimci adayı kadın, toplam 150 bin TL’lik ‘Fikrim Artık İşim Hibe Programı’na başvuracak.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile, geçtiğimiz Mart ayında hayata geçirilen ‘Fikrim Artık İşim’ Programı ilk meyvelerini verdi. Ataşehir, Ümraniye ve Zeytinbumu Belediyeleri aracılığı ile programa başvuran 250’ye yakın kadın arasından ön değerlendirmeyi geçerek KOSGEB tarafından verilen 60 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ni başarıyla tamamlayan 58 kadın girişimci adayı sertifikalannı aldı. Kadınların çalışma hayatına sağlam adımlarla katılmalarını sağlayacak bir model üretmek ve tüm kadınlara örnek olmasını sağlayacak başarı öyküleri elde etmek amacıyla gerçekleştirilen eğitim ve hibe programı, girişimci iş fikirlerine sahip kadınların potansiyellerini ortaya çıkararak iş dünyasına aktif olarak katılmalannı sağlamayı hedefliyor.

HİKAYELER KİTAPLAŞTRILACAK

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 58 girişimci adayı kadın, İTO, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kumlu ve Coca-Cola ortaklığı ile düzenlenen ‘Fikrim Artık İşim’ Hibe Programı’na başvurmaya hak kazanmış oldular.

Programa başvuran 58 kadının girişimcilik fikirleri arasında, juri üyeleri tarafından seçilecek en iyi 10 iş fikri, proje çalıştayına katılmaya hak kazanacak. Proje çalıştayı sonrasında jüri tarafından yapılacak değerlendinney-le de 50’şer bin TL hibe almaya hak kazanacak üç iş fikri belirlenecek.

Program kapsamında hibe alarak, iş fikirlerini hayata geçimıe fırsatı elde eden girişimci kadınlara, Coca-Cola Türkiye’nin üst düzey kadın yöneticileri mentorluk yaparak deneyimlerini paylaşacak, önerilerde bulunacak ve yol gösterecek. Bunun yanı sıra girişimlerin başarısı için 1 yıl toyunca uzman bir ekip tarafından danışmanlık hizmeti alacaklar. İş sahibi olan girişimci kadınların hikayeleri diğer girişimci adayı kadınlara örnek olması amacıyla kitaplaştırtacak.

Son Aramalar:kadın programları fikiriş planı örnekleri cafekosgeb girişimci iş planı lokantakosgeb lokantacılık iş planıkosgeb ve coca cola

> Kadın Girişimcilerin İş Fikirleri Girişime Dönmeye Başladı

Yasal Haşhaş Üretimi Çiftçiye Çok Kazandıracak

Gençlik ve Girişimcilik

Erkek girişiminden bebek sitesi çıktı

Mirabellapure Bir Kadın Girişimcinin Hikayesi

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Çiçekçi Dükkanı Açmak Düğün Organizasyon Üzerine İş Kurmak WaterBlock İle Telefonunuz Su Geçirmez Masaj Robotu WheeMe İş Fikri
0 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim