Anasayfa
Kategoriler
Firmanı Tanıt (Ücretsiz)
Eposta


Parola


..Lütfen Bekleyiniz
Yurtdışında Çalışacak Eleman Arayan Firmalar

Yurtdışında Çalışmak İstiyorum, Yurt Dışında Eleman Arayan Firmalar, Yurtdışında Çaşışacak Eleman Arayan Şirketler, Yurtdışında İş İmkanları, Yurtdışında İş Fırsatları, Yurtdışında Çalıştıracak Şirketler, Yurtdışı iş fırsatları, Yabancı Ülkelerde İş İmkanları, Almanyada Çalışma İmkanı, Yurtdışında Çalışmak İçin İş Arıyorum, Yurtdışında Çalışacak Eleman

Tekfen İnşaat, Türkiye’de üstlendiği Tüpraş Rafinerisi projesi için 4.500 kişi, Kuzey Afrika ve Türkmenistan projeleri için ise 2.000 kişi olmak üzere, toplam 6.500 kişiyi istihdam edecek. İşe alınacakların yüzde 15-20’si mühendis ve yöneticilerden, yüzde 80-85’i ise mavi yakalı çalışanlardan oluşacak.

Uluslararası müteahhitlik şirketi Tekfen İnşaat, Türkiye dışında Hazar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde 10 ülkede, 23 farklı projede, toplam kalan iş miktarı 2,2 milyar ABD doları mertebesinde proje yürütüyor.

Şirketin portföyüne en son giren proje, aynı zamanda 2012 yılında 4.500 kişi ile en yüksek yeni istihdamı sağlayacak olan TÜPRAŞ’ın yeni rafineri projesi.

Tüpraş’ın Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nin (Residue Upgrading Project – RUP) P1 ve P2 paketleri için projenin ana müteahhidi İspanyol Tecnicas Reunidas firması ile sözleşme imzalayan Tekfen İnşaat, toplam tutarı 501 milyon dolar olan projenin hemen başlamasını ve 33 ay içinde tamamlanmasını öngörüyor.

Tekfen İnşaat, yine 2012 yılında, Kuzey Afrika ve Türkmenistan projeleri için ise 2.000 kişiyi istihdam edecek. Böylece şirketin 2012 yılında istihdam edeceği kişi sayısı 6.500’ü bulacak. Bu sayının yüzde 15-20’si mühendis ve yöneticilerden, yüzde 80-85’i ise mavi yakalı çalışanlardan oluşacak.

Türkiye’de Tüpraş Rafinerisi Fuel Oil Dönüşüm Projesi, Fas’ta Fosfat Çamuru Boru Hattı ve DAP Gübre Tesisi, Türkmenistan, Güney Yoloten bölgesinde Doğal Gaz Geliştirme Sahası Projesi ile Irak’ta Petrol Saha Geliştirme Projesi’inde endirekt (mühendis, yönetici veya deskek hizmet personeli) ve direkt personel (saha çalışanı, mavi yaka) olarak işe alınacak çalışanlar şu pozisyonlarda görevlendirilecek:

Endirekt personel: Sağlık Emniyet ve Çevre (SEÇ) müdürü, kalite müdürü, teknik ofis müdürü, kontrat mühendisi, SEÇ süpervizörü, plan ve teknik ofis mühendisi, kalite kontrol mühendisleri, satın alma ve lojistik müdürü, elektrik mühendisleri, borulama ve tank mühendisleri ile işyeri hekimi

Direkt personel: Kaynak formenleri, boru eğme formenleri, iş makinesi operatörleri, argon kaynakçıları, borucular ve elektrikçiler.

Yurtdışında tecrübeli personel bulmak zor

Tekfen İnşaat ve Tesisat İK Koordinatörü Erhan Hersek, endirekt çalışanlar için inşaat, makine, elektrik mühendislikleri gibi branşlar mezun olmuş, özellikle endüstriyel projelerde daha önce görev almış, yurtdışında, yabancı ortaklarla çalışacak düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip olan adayları, direkt (sahada) çalışanlar için ise onaylı sertifika ve ehliyetlere sahip olan, özellikle endüstriyel projelerde görev almış adayları tercih ettiklerini söylüyor: “Ayrıca bu adayların yurtdışı şantiyelerde gerekli teknik yeterlilik sınavlarını başarıyla geçebilmeleri ve böylece işverenimizin şantiyede çalışmasına gerekli vizeyi verebilmesi için yeterli derecede İngilizce dil bilgisine sahip olmaları önemli. Adayların yurtdışında çalışmaya istekli olmaları, işe alım sürecinde özellikle dikkat ettiğimiz bir konu.”

Hersek, doldurmakta zorlandıkları pozisyonların ise yurtdışında ve bu tip projelerde görev almış, tecrübeli, gerekli sertifikalara ve program kullanım yetkinliğine sahip kalite, SEÇ ve teknik ofis, kontrat mühendisi ve yönetici pozisyonları olduğunu söylüyor.

Libya, Türk müteahhitleri yakından ilgilendiriyor

Tekfen İnşaat, Arap Yarımadası üzerinde toplam 7 projeyi eşzamanlı olarak yürütüyor. Tekfen geçtiğimiz Şubat ayına kadar Libya’da bir projede yürütüyordu fakat bölgede yaşanan olaylar sonrası çalışmalarını durdurmuş, personelini de tahliye etmişti. Tekfen İnşaat ve Tesisat İK Koordinatörü Erhan Hersek, son durum hakkında şu bilgileri verdi: “Libya vatandaşı çalışanlar haricindeki 1.197 çalışanımız, T.C. Hükümeti Kriz Masası koordinasyon ve desteğiyle Libya’dan tahliye edilmişlerdi. Bu projede çalışmış olan elemanlarımız süregelen zaman içerisinde Tekfen’in diğer şantiyelerine tayin edilmiş olup işbaşı yaptılar. Libya’daki projemizin çalışmaları mücbir sebepler nedeniyle belirsiz bir süre için durduruldu, ülkedeki gelişmeler, hükümetin de koordinasyonu ve sağladığı imkanlarla yakından takip ediliyor. Türkiye ve yeni Libya yönetimi arasında oluşan müspet ilişkiler doğrultusunda, Türk müteahhitlerin üstlenmiş olduğu projelerin, er ya da geç yeniden açılacağı yönündeki inancımızı koruyoruz.”

Çalışan sayısı 11.235

Tekfen İnşaat’ın 2011 yılında yurtdışında, Fas ve Türkmenistan’da başlayan iki yeni projesi ve devam etmekte olan diğer projelerindeki eleman ihtiyacı doğrultusunda yeni işe alımlar yapıldı. Yıl içerisinde 5.245 yeni elemanın istihdamıyla, çalışan sayısı 14.511’e ulaştı. Çalışanlar içerisinde, endirekt personel sayısı 3.276 iken, direkt personel sayısı 11.235’e ulaştı.

Basra İlan Metni

Sayın iş arayan elemanlar, 

Firmamız uluslararası Enerji, petrol, doğal gaz, inşaat  sektörlerine müteahhitlik, taşeronluk, danışmanlık,proje yönetimi ,temsilcilik,eğitim ve istihdam hizmetleri vermektedir.Aşağıdaki Iraq Basra petrol projemiz için  elemanlara ihtiyaç vardır.

İş verenimiz yabancı petrol şirketi olup,listedeki elemanları arıyoruz.

Aşağıdaki şartlara uyan  İngilizce bilen  adaylar MS WORD (DOC) FORMATINDA HAZIRLANMIŞ İNGİLİZCE CV ile  mercglobal@biri.com.tr ,mercglobal@yahoo.com   adreslerine müracat edebilirler.Maaşlar tatminkar olup liyakata göre belirlenecektir. Ayrıca adaylar tüm diploma,bonservis,sertifika ve referans gibi mesleki (İngilizce )belgelerini orjinalinden tarayıcı ile taratarak emaille bize göndersinler

MERÇ GLOBAL İSTİHDAM

Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri ltd.

Fevzi Çakmak 2 Sokak.No : 30/15

Kızılay ANKARA

www.turkishmanpower.com

www.mercglobal.com.tr

Tel: 0312 230 31 82 -85

M.Ali MERÇ

Director.

İŞKUR İLAN YETKİ NO:

ANKARA ALTINDAĞ ŞUBESİ 22.03.2011 – 78188 SAYILI İZİN

Son Aramalar:yurt dışına eleman arayan firmalaryurtdışı iş imkanları 2012yurtdışında çalışacak eleman aranıyoryurtdışı eleman arayan firmalaryurtdışı eleman arayanlarYazının Devamı Sonraki Yazı Sayfalar: 1 2 3

> İş Bulmak İçin Görünürlüğünüzü Yüksek Tutun

Ford Personel Alımı

Citibank Personel Alımı 2012

En Başarılı Kadın Girişimci Trendyol.com Ortağı Demet Mutlu

Başbakan’dan Sözleşmeli Personele Kadro Müjdesi

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular
Çocuk yapma teşvikleri Çalışanlar, esnek yan hakları sevdi Pozitif ayrımcılığa evet mi, hayır mı? Çalışan işten kendi isteğiyle ayrıldıysa nankördür
7 yorum
Yorum Yap
Yorumlar
selahattin çalık İSİM: SELAHATTİN SOYAD:ÇALIK TEL NO : 0534 275 11 82 POZİSYON:EKSKAVATÖR-SAUL OPERATÖRÜ ÇALİŞTİĞİM ŞİRKETLER : ENKA LİBYA 1989 BAYİNDİR İZMİR ÇEŞME YOLU 1993-1995 BALABAN HARFİYAT İSTANBUL ALARKO KAZAKİSTAN Tercihen yurt dişi iş ariyorum saygılarımla ...
03.01.2014
orhan akkurt slm ben 45 yaşında kalıp ve duvar ustasıyım yurt ici ve yurtdışında avrupa ve arap ülkelerinde çalıştım iyi bir şantiyeci iyi bir ustayım ekip var .05377844756.saygılarla.
20.07.2014
veysel slm ben veysel kaya 1966 dogumlu osmaniye emlisi mezunuyum 23 yıllık tornacı ve kaynakcıyım 05359619001
29.10.2014
onur bal ben corrumdan onur eskvator operatoruyum yurt dısı yurt ıcı farketmez maas guzel olsun burda surda calışdım dıyerek reklam yapmıyorum calışdırıp goreceksınız benmessenız gondereceksınız saygılarımla
28.11.2014
muhittin bankadan emekliyim muhasebe finans konusunda uzmanımdır iş arıyorum yurt dışı
18.12.2014
hımmet ılgun 15 yıldır ıtalyada calısıyordum.kriz nedeniyle türkiyeye geldim.yeni karot firması açmaktayım yurtdışı veya yurtiçinde taşoranlık yapabilirim.ekibim var tekliflerinizi bekliyorum.0 536 893 41 75
29.12.2014
fath çelk 1966 tokat nıksar doğumluyum ıstanbulda oturyom eksavator 10 şavul hıtachıda çalışdım 17 yılda bekoda çalışdım aynı zamanda grove vınç kullandım tercıhım yurt dışı tekfen doguş yuksel ınşaat enka alorko onemli olan sağlam şırketler ısmını şu an hatırlayamadığımda olabılır .
01.03.2015
İsminiz
E-Posta (e-postanız yayınlanmaz)
Yorumunuz
..Lütfen Bekleyiniz
Günlük iş fikirleri e-mail adresinize gelsin !
En Popüler
Son Yorumlar
Hakkında | İletişim